Kartepe Klima Servisi

Kartepe klima servisi, bulunduğu bölgede oldukça tercih edilen bir servistir. Klimaların oldukça sık kullanıldığı günümüzde eğer tamir ve bakımları yapılmazsa sorun yaşanabilir. Klimalar gerekli özen gösterilmediğinde bakteri üretebilir, elektrik faturasına fazlaca yüklenebilir. Bu durumlarda servisimiz sizin sorunlarınızı çözecektir.

Klimanızın Tamire İhtiyacı Olduğunu Gösteren 6 Önemli İşaret
Klimanızda aşınma belirtileri mi var ve kontrol ettirmenin iyi bir fikir olup olmadığını mı merak ediyorsunuz? İzmit’te klima ve ısıtma sistemlerinin kurulumu ve onarımında uzman olan Kartepe klima servisi ile klimanızın onarıma ihtiyacı olduğunu gösteren işaretleri anlamanıza yardımcı olmak için bazı durumları listeledik:

1. Klima daha az verimli çalışıyor: Sıcaklıklar, mevsimsel ortalamalarda kalırken, klimanızın etkilenen evi veya odayı soğutması normalden çok daha uzun mu sürüyor? İşte size kulak vermeniz gereken şey; tamire ihtiyacınız var! Profesyonellerimizden biriyle gecikmeden randevu almalısınız!
2. Faturalar artıyor: Tüketim alışkanlıklarınız değişmedi, ancak sıcak mevsimde elektrik faturalarınız hızla artıyor mu? Klimanız görevini düzgün bir şekilde yerine getirmek için gereğinden fazla çalışmak zorunda kalabilir, bu da arızalı olduğu anlamına gelebilir.
3. Üflenen hava sıcak veya ılık: Termostat doğru ayarlanmış, ancak klimanın size gönderdiği hava hiç ferahlamıyor mu? Bunun nedeni, soğutma suyu seviyesi veya kompresör olabilir. Her iki durumda da en kısa sürede bir uzmanın müdahalesi gerekir.
4. Cihaz daha gürültülü: Klimanız yeni sesler mi çıkarıyor ve kısacası can sıkıcı mı? Tıslama veya köpürme, bir soğutucu sızıntısını gösterebilir; tiz bir ses genellikle arızalı bir kompresörün eş anlamlısıdır ve bir vurma veya tıklama sesi genellikle cihaza bir nesnenin sıkıştığını gösterir. Bir profesyonel, sorunun kaynağını bulacak ve durumu hızla düzeltecektir.
5. Dış ünitede buz oluşuyor: Dış boruda don olduğunu fark ettiniz mi? Her şey soğutma sıvısının sızdığını gösteriyor. Servisimiz, çatlağı bulabilir ve kapatabilir, ardından sıvıyı üreticinin tavsiyelerine göre doldurabilir.
6. Su sürekli akıyor: Cihazınız tüm gün veya kapalıyken bile sızdırıyor mu? Bu problem, genel olarak tıkanmış veya çatlamış bir tahliye ile açıklanır. Bunu gidermek için onarımlar gereklidir.

Bu endişe verici işaretlerden birini veya birkaçını fark ettiniz mi? Tereddüt etmeden klimanızın onarımını bize emanet edin! Kocaeli’deki Kartepe klima servisi ile klima sistemlerinde sizin referansınız biziz. Şimdi bizimle iletişime geçin ve tüm yaz boyunca kusursuz işleyen klimanın keyfini çıkarın!

Klima Bakımı Nasıl Yapılır?
Kartepe klima servisi olarak klima bakımı da yapmaktayız. Klimanızın yüksek performansta ve daha verimli çalışması için bakımının düzenli yapılması büyük önem taşımaktadır. Klimanızın bakımı, sadece verimli bir şekilde soğumasını ve ısınmasını sağlamakla kalmaz, aynı zamanda ünitenin ömrünü de uzatır. Düzenli bakımı yapılmayan klimalarda, elektrik tüketiminin fazla olması, sağlık için riskler (toz ve bakteri birikimi) ve klimaların erken bozulması görülmektedir.

Klima sahibi olarak sorunsuz çalışan bir klimaya sahip olmak için sık kullandığınız dönemlerde 2 haftada bir gibi bir süre ile hava filtresini temizleyebilirsiniz. Bir klima, bir odadaki hava hacminin saatte 8 katına kadar geri dönüştürebilir. Bu sayede, yüksek performans almak için filtrelerin biriktirdiği her türlü maddeyi çıkartmak sizin yararınıza olacaktır.

Klima ünitenizin bakımı için bir başka ipucu da kötü kokuların yanı sıra diğer toksik maddelerin malzemeye emilmeye devam etmesini sağlamak için aktif karbon filtresini yılda en az bir kez değiştirmektir. Ayrıca, klimalarınızın en yüksek yerlere, yaralanma veya üniteye zarar verme riski olmadan erişebilecekleri için, klimalarınızın düzenli muayene ve bakımını yapması için deneyimli bir profesyonel kiralamanızı öneririz. Kartepe klima servisi olarak personellerimiz işlerinde uzman kişilerdir. Bu nedenle herhangi bir sorun ile karşılaşmadan kolayca bakım ve tamirlerinizi yapabilirler.

https://arkomteknik.com.tr/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

otele masöz masöz istanbul masöz bayan